Akcja Czytelnicza "Romans z książką"
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej „Romans z książką”.
Książkowe kandydatki na randkę czekają na Was w wypożyczalni biblioteki szkolnej. Wierzymy, że nasi czytelnicy odważnie podejmą wyzwanie i zdecydują się na wyjście poza swoje czytelnicze nawyki.
Z zainteresowaniem wysłuchamy relacji, jak udały się randki i dowiemy się, czy któryś z czytelników znalazł nową książkową miłość!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2025
W dniu 4 grudnia br. uczniowie klas 1B i 2B, pod opieką pań: Władysławy Góral, Aliny Budkowskiej oraz Marzeny Szaramy, przygotowali i przedstawili uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” w Stalowej Woli program artystyczny nawiązujący do tradycji wigilijnych oraz Świąt Bożego Narodzenia. W jego ramach zaprezentowano świąteczne piosenki, życzenia bożonarodzeniowe, elementy baletowe, a także zorganizowano wspólne ubieranie choinki, które stało się symbolem integracji i wzajemnej życzliwości.
ZA fabułą coś się kryje, odkryj Wartości... - Ogólnopolski konkurs Czytelniczy
W listopadzie 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym ”Za fabułą coś się kryje, odkryj wartości…” zorganizowanym przez Księgarnię Tuliszków.
Nauczyciele bibliotekarze zakupili wskazaną w regulaminie literaturę terapeutyczną autorstwa: K. Ryrych ”Wyspa w środku miasta . 15 opowieści o byciu samemu wśród innych” i K. Ryrych ”Galaktyki. 9 historii o miłości, które poruszają serce” oraz J. Spandel „Jesteś wyjątkowa”.
Tegoroczna edycja konkursu skupia się na tym, co w książkach najcenniejsze – wartościach, które przekazują młodym czytelnikom.
Read more: ZA fabułą coś się kryje, odkryj Wartości... - Ogólnopolski konkurs Czytelniczy
AKCJA CZYTELNICZA W SLO – „PRZERWA NA CZYTANIE”
W dniach 27-28.10.2025r. społeczność naszej szkoły już po raz czwarty wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „ Przerwa na czytanie”, której celem jest pokazanie, że czytanie jest atrakcyjną rozrywką, może integrować całe społeczności, a tym samym dawać radość i zadowolenie.
Przez dwa dni podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie i nauczyciele czytali przyniesione przed siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. W wypożyczalni biblioteki szkolnej przygotowano wystawę „Uczniowie polecają!” z propozycjami książek polecanych przez uczniów, które posiada biblioteka szkolna.