XIV Ogólnopolski Konkurs "Bliżej Norwida 2021" - wyniki

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody w  XIV Ogólnopolskim Konkursie Bliżej Norwida 2021, organizowanego przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Warszawie.W tegorocznym konkursie udział wzięło 72 młodych  ludzi z 17 szkół.
Konkurs składał się z czterech kategorii: fotograficznym, recytacji, śpiewania i plastycznym.

Konkurs fotograficzny dotyczył Człowieka w twórczości Norwida w zestawieniu ze współczesnym jego (Człowieka) wizerunkiem. Uczniowie, którzy przesłali prace do biblioteki szkolnej: Alicja Kołacz, Szelest Julia, Dudziński Marcin. W tej kategorii zwyciężyli: Alicja Kołacz II miejsce , Marcin Dudziński -  wyróżnienie.

W konkursach: recytacji i śpiewania oceniano rozumienie i interpretację tekstu Norwida, poprawność i oryginalność wykonania. W zdalnej formule ważne były też techniczne warunki nagrania. W tej kategorii prace przesłali: Recytacja: Małgorzata Sobkiewicz, Jakub Ziętek, Krawiec Jakub, Butryn KlaudiaPoezja śpiewana: Zuzanna Bartnik, która zajęła III miejsce.

Prace plastyczne przesłali: Emilia Młynarczyk, Aleksandra Kwitkowska, Marcin Dudziński, Amelia Mierzwa. Jury doceniło dwie prace: Emilii Młynarczyk i Amelii Mierzwy, które zdobyły  ex aequo II miejsce.

Autorzy zwycięskich  prac zostaną powiadomieni przez koordynatorów: p. Alinę Budkowką i p. Władysławę Góral, które przekażą nagrody i dyplomy pamiątkowe po powrocie do nauki stacjonarnej.

Serdecznie gratulujemy uczniom wyników!
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu swoich uczniów.