Wyjątkowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej” w zasobach biblioteki szkolnej

Zbiory biblioteki szkolnej, wzbogaciły się o piękne wydanie „Moralności pani Dulskiej”,  dzięki działaniom podjętym przez  p. Władysławę Góral i p. Alinę Budkowską - nauczycieli bibliotekarzy w SLO. Ten okolicznościowy egzemplarz nasza biblioteka otrzymała od Pary Prezydenckiej na pamiątkę udziału placówki w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2021”.

Pięknie wydany egzemplarz „Moralności pani Dulskiej” zawiera pamiątkowy wpis oraz foliowe karty, na których umieszczono klatki z ekranizacji filmu na podstawie utworu Zapolskiej. Klatki pochodzą z pierwszego polskiego filmu dźwiękowego , którego premiera odbyła się 29 marca 1930 r.

Biblioteka szkolna otrzymała również z Kancelarii Prezydenta okolicznościową pieczątkę oraz list z podziękowaniem za uczestnictwo w akcji Narodowego czytania 2021.