Konkurs wiedzy "Życie i działalność Józefa Piłsudskiego" - Wyniki konkursu

W listopadzie  br.,  nauczyciele  bibliotekarze  p. A.  Budkowska  i  p.  W. Góral  zorganizowały  i  przeprowadziły we współpracy z nauczycielami historii: p. A. Kuśmierz, p. B. Kopyto, p. J. Łyczakowską, p. B. Małek oraz p. D. Woś konkurs wiedzy „Życie i działalność Józefa Piłsudskiego”.

Konkurs skierowano do chętnych uczniów klas 1-3 liceum. Miał formę testu pisemnego, zawierającego pytania związane z biografią i działalnością Józefa Piłsudskiego, który dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek.

W konkursie wzięło udział 72 uczniów z 20 klas: 1A,  1B, 1D, 1E, 1G,  2A, 2B , 2D, 2E, 2G, 3B, 3D, 3E, 3G, 3A/G, 3B/G, 3C/G, 3D/G, 3E/G, 3 G/G.  Z poprawnie udzielonych odpowiedzi przez uczniów mających maksymalną liczbę  23 punktów  wylosowano  zwycięzców konkursu: Magdalenę Kozak kl. 1B,  Klarę Świątek kl. 2C, Annę Wolak kl. 3E/G, Weronikę Kulpa kl. 3D.  Zwycięzcy konkursu  otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z sylwetką Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz czynami Tego Wielkiego Polaka współtwórcy niepodległej Polski po latach zaborów.

Zachęcał  on  do  czytania,  aktywizował  uczniów  do udziału  w  konkursach oraz wyrabiał nawyk twórczego spędzania czasu.