bezpłatne audiobooki w polona.pl

Dziś obchodzimy Dzień Głośnego Czytania. Biblioteka szkolna poleca z tej okazji audiobooki, które będą idealnym prezentem na coraz dłuższe wieczory.
Biblioteka internetowa Wolne Lektury na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej POLONA.PL i na stronie wolnelektury.pl.

Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy  ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę "Pobierz", widoczną w prawym górnym rogu i wybrać audiobook w formacie MPEG.

Wśród propozycji znajdziemy klasykę literatury polskiej, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy. Nie zabrakło również utworów Patrona Roku 2021 Cypriana Kamila Norwida, który jest Patronem naszej szkoły ("Czarne kwiaty", "Promethidion").

Zachęcamy wszystkich do pobierania i słuchania audiobooków nie tylko dla przyjemności...