II KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „SPREAD POETRY, NOT HATE”

W poniedziałek, 27 lutego, nasi uczniowie wzięli udział w II KONKURSIE RECYTATORSKIM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „SPREAD POETRY, NOT HATE”,  który odbywał się pod honorowym patronatem J M Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i miał miejsce w Sandomierzu. Celem konkursu  była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a muzą tegorocznej edycji była Emily Dickinson – amerykańska poetka.

Konkurs odbywał się w formie recytacji wierszy przez wybranych uczestników podczas uroczystej gali konkursowej.

Naszą szkołę reprezentowało aż pięciu naszych uczniów:

* Gaia Marmol (opiekun: p. Marzena Szarama)

* Oliwia Puzio (opiekun: p. Marzena Szarama)
* Natalia Perła (opiekun: p. Małgorzata Buława)
* Kacper Piotrowski (opiekun: p. Małgorzata Buława)
* Bartosz Pietrzyk (opiekun: p. Małgorzata Buława)

 

Dream team  z SLO przygotował recytację wierszy poetów brytyjskich i amerykańskich na bardzo wysokim poziomie. Nasz uczeń Kacper Piotrowski z klasy 3C zachwycił jury swoją interpretacją wiersza „Beat! Beat! Drums!” Walta Whitmana i zajął III miejsce w konkursie. Zdobyliśmy również dwa wyróżnienia: Oliwia Puzio z klasy 3G oraz Bartosz Pietrzyk z klasy 3C. Zdolności recytatorskie, niezwykła uczuciowość oraz imponująca wymowa w językiem angielskim  naszych uczniów zrobiły wrażenie na Komisji Konkursowej.

Wszystkim uczestnikom  i zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Dla naszej szkoły cała piątka jest „simply the best” - dziękujemy, że tak pięknie czarujecie słowem! 

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top