BAJKOWE SLO

          30 października 2025 roku w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym zrobiło się naprawdę bajkowo! Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, pod opieką nauczycieli – opiekunów SU, odbył się wyjątkowy dzień tematyczny pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

       Tego dnia cała społeczność szkolna dała popis kreatywności, zaangażowania i poczucia humoru. Szkolne korytarze i sale lekcyjne wypełniły się barwnymi postaciami z bajek i baśni. Wśród nich pojawili się między innymi: Smerfy, Myszka Miki, Shrek, dalmatyńczyki, Złotowłosa, Dama Kier, Inspektor Gadżet i wielu innych bohaterów, których trudno było zliczyć!   

Read more ...

AKCJA CZYTELNICZA "Przerwa na czytanie" W slo

 

Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji promującej czytelnictwo w SLO!

 

Kiedy?                   27 - 28.10.2025r.

Gdzie?                    Każde miejsce na terenie  SLO!

 

Przynieś swoją książkę z domu lub wypożycz polecaną przez nauczycieli bibliotekarzy pozycję z biblioteki szkolnej.

Przyjdź do czytelni i zrób sobie selfie, zdjęcie z przyjaciółmi lub klasowe z nauczycielem na tle ekspozycji przygotowanej specjalnie z tej  okazji.

 Polecaj ciekawe tytuły czy autorów!

Przekaż iskierkę swojej pasji czytania innym!                 

Read more ...

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTELNICZA ”CZYTAMY Z SERCEM”

     Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem" - realizując program profilaktyczny i zdrowotny. Jest to inicjatywa czytelnicza  i edukacyjna organizowana w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września - Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania  oraz  Światowego Dnia Serca.
       W  dniach 30.09 - 13.10.2025r. odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez p. Władysławę Góral i p. Alinę Budkowską we współpracy z p. Krzysztofem Wcisło, p. Mateuszem Zyburą oraz p. Robertem SienkiewiczemW przedsięwzięciu wzięło udział siedem klas: 2A, 2B, 2D, 2E, 3C, 4C i 4G .

Read more ...

zajęcia edukacyjne z konkursem - "szkoła wolna od hejtu"

Spotkanie odbyło się w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci rozjaśniają prawo”. Temat przewodni spotkania w dniu 16.10.2025 r. brzmiał: „Prawo vs. Hejt. Szkoła wolna od hejtu”. Podczas zajęć uczennica naszej szkoły, pani adwokat - Dominika Wojdyła rozmawiała z uczniami klasy 1E i 1G o tym, czym jest hejt w Internecie i w życiu codziennym, jakie są jego konsekwencje prawne oraz jak skutecznie reagować, gdy stajemy się jego świadkami lub ofiarami.

Read more ...

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top