ZAMIEJSCOWA MULTIMEDIALNA LEKCJA HISTORII

 

Uczniowie klasy 3G uczestniczyli w lekcji historii opartej na wystawie multimedialnej „20-40-20” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Lekcja odbyła się w Rzeszowie, w podkarpackiej siedzibie IPN, w dniu 14 grudnia 2021 roku.

 

 

Wystawa multimedialna i przebieg lekcji oddziaływał na wszystkie niemal zmysły. Dojmujące i poruszające treści, emocjonalny przekaz w formie opowieści o losach polskich żołnierzy walczących z sowietami, surowe warunki sali prelekcyjnej nawiązujące do koszmaru więzionych polskich elit tuż przed zbrodnią katyńską – wszystko to miało służyć budowaniu kompletnych wyobrażeń względem kluczowych treści edukacyjnych z zakresu historii Polski XX wieku.

 

- Młodzież powinna mieć możliwość korzystania z ciekawych i nowatorskich form prowadzenia lekcji – mówi Bartosz Kopyto, wychowawca klasy 3G, nauczyciel historii i wos w SLO. – Wystawy multimedialne pozwalają lepiej przeżywać treści historyczne, na których przecież budujemy nasz współczesny patriotyzm i dojrzałość udziału w życiu publicznym – dodaje Kopyto.

 

Po pełnej wrażeń lekcji historii uczniowie 3G zapoznali się ze środkowoeuropejską tradycją jarmarków bożonarodzeniowych, która dotarła w tym roku także do stolicy Podkarpacia. W ten sposób mogli żywo uczestniczyć w przedsięwzięciu ważnym dla chrześcijańskiej kultury bożonarodzeniowej miast europejskich.

 

W czasie zajęć zamiejscowych opiekę nad uczniami klasy 3G sprawowali: pani Władysława Góral z biblioteki szkolnej i pan Bartosz Kopyto – wychowawca klasy. Prezentację multimedialną wzbogacił swoim wykładem pan dr Jacek Magdoń z rzeszowskiego oddziału IPN.