Uczniowie klas 2A i 2E w Sejmie

Uczniowie klas 2A i 2E, którzy uczęszczają w Szkole na zajęcia z rozszerzonym programem wiedzy o społeczeństwie, w dniu 19. grudnia 2019 roku na żywo przyglądali się żywiołowym obradom Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
W ramach projektu naukowo-dydaktycznego uczniowie zapoznali się z historią polskiego parlamentaryzmu, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym organizacji prac Sejmu, a także zapoznali się ze szczegółami procesu legislacyjnego polskiego ustawodawstwa.
 
Projekt, w ramach którego uczniowie SLO mogli poszerzyć swoje poznanie procesu stanowienia prawa, miał służyć lepszemu rozumieniu funkcji poszczególnych organów władzy Rzeczypospolitej Polskiej. Jego efektem ma być zwiększenie świadomej partycypacji uczniów w społecznej przestrzeni aktywnych postaw obywatelskich i patriotycznych. Przy okazji wizyty w Sejmie, uczniowie Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili miejsce strajków studenckich z marca 1968 roku oraz uczestniczyli w pogadance historycznej pod Pałacem Prezydenckim, poświęconej polskiej drodze do niepodległości.
 
Artykuł nadesłał p. Bartosz Kopyto
 
DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top