Sportowy sukces nauczycielek

SLO to nie tylko LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE , ale również Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Nie tylko uczniowie, ale również wielu nauczycieli na co dzień prowadzi zdrowy tryb życia i uprawia sporty. Matematyczka, pani Barbara Wiatrowicz oraz anglistka pani Agnieszka Tracz, 5 czerwca ukończyły kultowy już bieg górski – XVIII Bieg Rzeźnika, na dystansie 83 km i przewyższeniu około 3500.

W tym roku Organizatorzy przygotowali w sumie 8 biegów, na dystansach od 11 do ponad 100 km. Największe emocje budzi oczywiście legendarny już Bieg Rzeźnika. Około 83 km po wymagającej trasie jest prawdziwym wyzwaniem i testem nie tylko sprawności fizycznej, ale i charakteru. Bieg jest unikalny ponieważ startują w nim wyłącznie dwuosobowe drużyny, które w tym samym składzie muszą przebyć całą trasę bez względu na okoliczności.

„Wymóg biegania parami ma swoją genezę w chęci dbania o bezpieczeństwo, jednak z biegiem czasu na stałe, w sposób nierozłączny wpisał się w formułę Biegu Rzeźnika. Okazało się bowiem, że po pierwsze, ukończenie biegu jednocześnie przez dwie osoby jest zadaniem o wiele trudniejszym niż dokonanie tego w pojedynkę, a po drugie, taka formuła wymusza i krzewi ideę współpracy zespołowej, uczy odpowiedzialności zarówno za siebie jak i za partnera z drużyny. Nikt nie może pokonywać trasy w pojedynkę. Zawodnicy z jed¬nej drużyny nie mogą się oddalać od siebie na trasie biegu. Powstanie odległości między zawodnikami większej niż 100m lub pojawienie się na punkcie kontrolnym w pojedynkę skutkuje natychmiastową dyskwalifikacją drużyny“

Gratulujemy sukcesu!

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top