Wyniki konkursu "Życie i Twórczość Elizy Orzeszkowe

W maju br., nauczyciele bibliotekarze A. Budkowska, J. Piwnicka i  W. Góral zorganizowały i przeprowadziły we współpracy z polonistami konkurs wiedzy „Życie i twórczość Elizy Orzeszkowej”. Konkurs skierowano do chętnych uczniów klas 1-2 liceum. Miał formę testu pisemnego zwierający pytania związane z biografią i twórczością poetki.

W konkursie wzięło udział 40 uczniów z 16 klas: 1A, 1B – p. Kiec E., 1C, 2A, 2C – p. Teśniarz D., 1D, 2B – p. Siewielec J., 1G- p. Ciozda D., 2A/G, 2D, 2C/G – p. Skwarek K., 2E/G, 2E – p. Bilska- Kokosińska A. Z poprawnie udzielonych odpowiedzi przez uczniów mających maksymalną liczbę  15 punktów  wylosowano  zwycięzców konkursu: Bielecki Michał kl 1A, Kopyto Mateusz 2B, Sobiło Katarzyna kl. 2D, Szczotka Michał kl. 2D/G. Zwycięzcy konkursu  otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Celem konkursu była popularyzacja  twórczości Elizy Orzeszkowej,  wiedzy o pisarce i jej działalności patriotycznej.  Zachęcał uczniów do czytania, aktywizował  ich do udziału w konkursach oraz wyrabiał nawyk twórczego spędzania czasu.