Warsztaty edukacyjne "Poznajemy biblioteki szkół wyższycH"

    7 marca 2023 r. nauczyciele bibliotekarze p. Alina Budkowska i p. Władysława Góral w czytelni szkolnej zorganizowały warsztaty edukacyjne  dla uczniów  klas czwartych. W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną, warsztaty przeprowadziła p. Bernadetta Burdzy w klasach 4A, 4C, 4G, 4E.

     Celem spotkania było zapoznanie maturzystów z bibliotekami szkół wyższych, jak korzystać z ich zbiorów i zamawiać potrzebne materiały posługując się programami bibliotecznymi. Na przykładzie Biblioteki Pedagogicznej w Stalowej Woli, uczestnicy z wykorzystaniem komputerów i Internetu, mogli zapisać się i samodzielnie przeglądać zbiory oraz zamawiać zdalnie potrzebną literaturę.

      W dzisiejszych czasach w większości bibliotek uczelnianych zapisy prowadzone są online poprzez system formularzy elektronicznych. Aby wypożyczyć książki wcześniej należy elektronicznie zamówić, tak samo jest z materiałami i publikacjami do korzystania na miejscu w czytelni. Do czytelnika wysyłane są elektronicznie monity i powiadomienia, książki też prolongowane są elektronicznie.

Back to Top