Spotkania autorskie w SLO

  W dniach 21 i 22 lutego 2023r. w auli SLO odbyły się spotkania autorskie z jednym z młodszych pisarzy fantasy w Polsce. Spotkania z Mateuszem Cetnarskim zorganizowali nauczyciele bibliotekarze p. Władysława Góral i p. Alina Budkowska we współpracy z p. E. Tabor, p. B. Wołoszynem, p. T. Koluchem, p. M. Zyburą, p. K. Wcisło, p. A. Płoszaj, p. A. Pajuro, p. J. Siewielec, p. A. Barańską - Kluk, p. W. Mazurkiewicz, p. B. Jaźwińską, p. K. Felczak, p. A. Brzezińskim, p. T. Mastalerczyk, p. A. Tracz, p. B. Gorczycą i p. M. Szaramą. Spotkania odbyły się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

         Mateusz Cetnarski, uczeń klasy 3E Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. C./ K. Norwida w Stalowej Woli to młody człowiek, który ma wielką ochotę na życie  i za cel postawił sobie czerpać z niego pełnymi garściami. Jego debiutancka powieść nosi tytuł " Bright w Otchłani Kłamstw", którą napisał w wieku 13 lat. Kontynuację losów kobiety-szpiega czytelnicy mogą śledzic w kolejniej powieści " Bright Upadek". Trzecia książka "Feel alive" jest poradnikiem dla młodych ludzi o tym, jak walczyć o swoje marzenia i nie poddawać się zwątpieniu.
W takcie spotkania autor opowiadał o swojej przygodzie z pisaniem, warsztacie pisarskim, trudach wydania książki i promocji w czasie pandemii. Mateusz czytał fragmenty książek, które napisał, zachęcał także słuchaczy do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Na zakończenie można było kupić książki ze specjalna dedykacją i autografem autora.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku ze spotkań.     

 

https://youtube.com/watch?v=QGmR7wtg2Ok&feature=share

Back to Top