Konkurs czytelniczy - "piękno przyrody polskiej"

W dniu 27 maja 2022 roku w czytelni szkolnej odbył się konkurs czytelniczy "Piękno przyrody polskiej” zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli  bibliotekarzy: p. Alinę Budkowską i p. Władysławę Góral.

Każda pierwsza klasa wybrała  czteroosobowy zespół, który reprezentował klasę. Uczniowie czytali wybrane fragmenty lektur: „Pan Tadeusz” i „Nad Niemnem”. Najlepiej zaprezentowała się klasa 1G, którą reprezentowali uczniowie:  Julia Drzymała,  Maksymilian Bar, Kuba Ziętek, Amelia Ścipień.  Otrzymali oni dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył im dyrektor szkoły p. Marek Czopor.

W konkursie czytelniczym reprezentowali:  klasę 1A –  Mikołaj Różański,  Idec Amelia, Aleksandra Wiącek, Wiktor Majdański, klasę 1B –  Julita Pacuła,  Słuchocka Katarzyna, Białecka Magdalena, Kozak Magdalena, klasę 1C – Ofiara Artur, Siek Wojciech,  Żuraw Mikołaj, Nikola Kozyra, klasę 1D -  Patrycja Wermińska, Klaudia Okrasa, Natalia Bzdyra, Paulina Pietruszyńska, klasę 1E – Dul Michał, Dzierga Konrad, Kogut Maja, Pistor Szymon, klasę 1 F – Paweł Oleksa, Emilia Rachwał, Szymon Dąbrowski,  Julia Banach.

Wszyscy uczniowie reprezentujący klasy pierwsze pięknie przygotowali się do konkursu czytelniczego. Poziom konkursu był wyrównany, niewielka ilość punktów dzieliła klasy.

Przygotowano ciekawą ekspozycję literatury pięknej A. Mickiewicza i E. Orzeszkowej oraz wystawę „Piękno przyrody polskiej  - A. Mickiewicz „Pan Tadeusz” i E. Orzeszkowa „Nad Niemnem” we współpracy z nauczycielami p. D. Teśniarz, p. M. Olejarczyk i p. A. Giec – Rej.

Konkurs czytelniczy przyczynił się do popularyzacji literatury pięknej i twórczości: Adama Mickiewicza i Elizy Orzeszkowej. Ukazywał uczniom piękno przyrody polskiej przedstawione w lekturach. Zachęcał do czytania i  aktywizował uczniów do udziału w konkursach oraz wyrabiał nawyk twórczego spędzania czasu.