III MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE

11 października 2022 r.   po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do „III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu  w Czytaniu na Przerwie”, wzięło w niej udział 712 osób.

W tym dniu zrobiliśmy sobie przerwę. I to przerwę nie byle jaką, bo przerwę na czytanie:  w klasie, na schodach, w czytelni, na korytarzu, na ławeczkach w szatni, na trybunach w  sali gimnastycznej, czy w kawiarence.

Na holu szkolnym przygotowano wystawę „Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała!” z propozycjami książek  polecanych przez uczniów, które posiada biblioteka szkolna. Uczniowie i nauczyciele wypożyczali swoje ulubione książki, robili sobie zdjęcia na tle wystawy lub w dowolnym miejscu naszej szkoły. Tym samym - polecając  książki całej społeczności szkolnej. Nauczyciele bibliotekarze: p. Władysława Góral i p. Alina Budkowska były koordynatorami akcji, które we współpracy z opiekunem radiowęzła p. Tomaszem Zontkiem przeprowadziły akcję w naszej szkole. Audycję przez radiowęzeł szkolny  poprowadzili uczniowie:  Maja Kogut z klasy 2E, Wiktoria Truszkowska i Mikołaj Różański z klasy 2A.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmiku z przebiegu akcji.

Akcja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Miesiąca bibliotek Szkolnych.