MĄDRE ZARZĄDZANIE EMOCJAMI

Uczniowie naszej szkoły – klasy 1G i 2E pod opieką pani profesor Anetty Stokłosy i pana profesora Bartosza Kopyto – wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wydział Edukacji Miasta Stalowa Wola w Miejskiej Bibliotece Publicznej, poświęconych zarządzaniu młodzieńczymi emocjami.

 Uczniów edukowali doświadczeni, wykwalifikowani psychologowie i pedagodzy z wyspecjalizowanych instytucji, zajmujący się problematyką radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach życiowych.

Jak odzyskać kontrolę nad własnym życiem emocjonalnym, poprzez zwiększenie świadomości odczuwania i rozumienia emocji? Jak zmienić perspektywę doświadczeń, które mogą frustrować i smucić? Jak działać w sferze przeżyć emocjonalnych? – na te i inne pytania młodzież naszej szkoły otrzymała wyczerpujące odpowiedzi.

- Szkoła jest miejscem, gdzie tylko z pozoru nie ma miejsca na emocje – mówi pan Bartosz Kopyto, wychowawca młodzieży i nauczyciel SLO. – Tymczasem te emocje są i to bardzo silne. Naszym zadaniem jest wspieranie młodzieży w procesach zarządzania emocjami tak, by odczuwała satysfakcję i zachętę. To jest jedno z kluczowych zadań współczesnej pedagogiki.

W Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym działają gabinety pedagoga szkolnego i psychologa. W tych gabinetach uczniowie naszej szkoły stale uzyskują profesjonalne wsparcie ze strony pani pedagog Moniki Sawy – Kołodziejczyk i pani psycholog Anny Pamuły – Kaczmarczyk. W SLO organizowane są akcje służące wsparciu uczniów w różnych aspektach radzenia sobie z emocjami.  

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top