„Chemicy młodzi” w finale olimpiady

Mateusz Kopyto i Szymon Traka z 4B oraz Marcin Wilkus z 2C wzięli udział w finałowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kilka tygodni wcześniej Mateusz i Marcin dotarli do finału innej olimpiady: Ogólnopolskiego Konkurs Chemicznego im. Ignacego Łukasiewicza, organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności w konkurencji z przedstawicielami szkół z całej Polski. UJ na swoich stronach internetowych zachęca: - „Każdego roku czekamy na wybitnie zdolnych, młodych chemików, którym chcemy zaproponować dalsze rozwijanie ich talentu, wiedzy i umiejętności na studiach na Wydziale Chemii UJ” – czytamy w oficjalnym komunikacie. Olimpiada jest trzyetapowa, dwa pierwsze etapy odbyły się zdalnie, na platformie Edukator.pl, a etap III odbył się 18 marca 2023 roku w siedzibie Wydziału Chemii UJ w Krakowie. Do finału dotarło aż trzech uczniów SLO. 

 

Opiekunem dydaktycznym Mateusza i Szymona jest pani profesor Małgorzata Sudoł, zaś dydaktyczną pieczę nad Marcinem sprawuje pani profesor Iwona Wojtaś. Wychowawcą klasy Mateusza i Szymona jest pani profesor Grażyna Mazoń, zaś wychowawcą klasy Marcina jest pani profesor Elżbieta Węgiełek.

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top