„BOHATEROWIE NASZYCH LEKTUR” - KONKURS FOTOGRAFICZNY

W październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych kolejną akcję, którą przeprowadziły  nauczyciele bibliotekarze:  Alina Budkowska, Janina Piwnicka i Władysława  Góral we współpracy z uczniami i nauczycielami  był konkurs fotograficzny „Bohaterowie naszych lektur”. Konkurs  skierowany  był do  chętnych  uczniów  klas pierwszych i drugich.  Do konkursu zgłosiło się osiem klas. Prace złożyły trzy klasy: 1A – p. Barbara Małek, 1B – p. Edyta Kiec, i 2G – p. Agnieszka Umińska.

Celem konkursu było przedstawienie na fotografii  wybranego  bohatera  z podanych  propozycji: Pan Tadeusz, Mitologia, Romeo i Julia, Nad Niemnem, Chłopi, Quo vadis i Lalka. Wykonanie fotografii wybranego bohatera literackiego przez uczestników powinno   pokazywać kreatywność i  pomysłowość,  w użyciu  odpowiednich atrybutów   w jego  jak najwierniejszym odzwierciedleniu. Nie bez znaczenia pozostawała technika wykonanej fotografii z uwzględnieniem estetyki, kompozycji, dynamiki  i głębi obrazu.

W konkursie w kategorii pracy zespołowej zwyciężyła klasa 1B  prezentując  bohaterów literackich "Mitologii" Jana Parandowskiego. W kategorii najlepszej fotografii przyznano wyróżnienia   klasie 1A za fotografię „Ksiądz Robak” – Pan Tadeusz,  klasie 1B za fotografię „Hefajstos”- Mitologia Jana Parandowskiego i klasie 2G za fotografię „Hades” – Mitologia Jana Parandowskiego.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody książkowe!

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w konkursie, doceniamy Waszą twórczą i bardzo owocną  pracę,  zwieńczoną przygotowaną  wystawą „Bohaterowie naszych lektur”, którą można oglądać w bibliotece szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top