Bardzo dobry wynik ucznia klasy 2A na olimpiadzie

Odbyły się regionalne (wojewódzkie) egzaminy „Olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym". Zwycięzca szkolnego etapu, Jakub Kuligowski, uczeń klasy 2A, godnie reprezentował szkolną społeczność SLO na kolejnych etapach rywalizacji. Zdał test na poziomie wojewódzkim i w eliminacjach ustnych do etapu krajowego zabrakło mu zaledwie kilku punktów.

Historia „Olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym" sięga roku 1959, kiedy to redakcja magazynu "Dookoła Świata" przeprowadziła Ogólnopolską Olimpiadę Szkolnych Lig Quizowych. Od 1991 roku organizuje ją Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych (do 2015 roku jako Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie do 2013 roku realizowana była przez Instytut Nauk Politycznych, a od roku szkolnego 2013/2014 organizację Olimpiady przejął Instytut Europeistyki. Jubileuszową, 60-tą edycję Olimpiady objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.
Wychowawczynią klasy Jakuba Kuligowskiego jest pani Barbara Wiatrowicz. 

Koordynatorem "Olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym" w SLO i nauczycielem WOS Jakuba Kuligowskiego jest pan Bartosz Kopyto.

DO WAKACJI ZOSTAŁO
 
DNI
 
Godzin
 
Minut
 
Sekund
  • foto1.jpg
  • foto2.jpg
  • foto3.jpg
  • foto4.jpg
  • konkurs.jpg
Back to Top